DE EN FR ES PL
  /   Testimonials   /   Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel

Urodził się 1988 roku w Łętowni, małej wiosce na południu Polski. Andrzej od najmłodszych lat szukał wyzwań jako narciarz i jako skialpinista. Jego przygoda z narciarstwem zaczęła się w wieku 9 lat, kiedy to zamienił rakietę do tenisa stołowego i scyzoryk kieszonkowy za parę, niemalże dwumetrowych nart i o wiele za duże buty..

Bargiel jest trzykrotnym mistrzem świata w skialpinizmie, rekordzistą w biegu na Elbrus. W 2013 r. zorganizował pierwszą wyprawę w ramach swojego pionierskiego projektu Hic Sun Leones, a mianowicie "Shishapangma Ski Challenge 2013 r." Jako pierwszy Polak zdobył samotnie szczyt Shishapangma na nartach i dokonałem pierwszego w historii polskiego zjazdu narciarskiego z ośmiotysięcznika.

W 2014 r. zorganizował drugą wyprawę w ramach projektu Hic Sun Leones - "Manaslu Ski Challenge 2014 r.". Celem wyprawy była wspinaczka szybkościowa oraz zjazd ze szczytu na nartach. Zostały ustanowione dwa rekordy Świata: wejście na szczyt Manaslu w rekordowym czasie 14:05 min. oraz wejście na szczyt Manaslu z zejściem do bazy łącznie w 21:14 min..

dowiedz się więcej o Andrzeju Bargielu