(edited)
DE EN FR ES PL
Zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciagu 24 godzin.Darmowa wysyłka na terenie Polski od 200zł

Uwaga Gluten

Drodzy Konsumenci produktów marki Lyofood,

Z przykrością informujemy, że w niektórych partiach produktów bezglutenowych oznaczonych znakiem Przekreślonego Kłosa wykryliśmy zanieczyszczenia alergenem – gluten w ilości powyżej 20 ppm.

Zakupione produkty możesz zwrócić lub wymienić na inną partię. Jednocześnie informujemy, że jeśli nie jesteś osobą uczuloną na gluten spożycie produktów o poniższych partiach jest w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia.


Produkty LYO EXPEDITION z zawartością glutenu:

Jajecznica meksykańska partia L156 01 o terminie przydatności 13.04.2024
Jajecznica meksykańska L157 01 o terminie przydatności 13.04.2024
Krem brokułowo-szpinakowy partia L109 01 o terminie przydatności 22.03.2026 i 23.03.2026
Krem brokułowo-szpinakowy z Mozarellą i pestkami dyni partia L179 01 o terminie przydatności 20.04.2026
Ekologiczne chili sin carne partia L83 01 o terminie przydatności 05.03.2026
Ekologiczne chili sin carne partia L173 01 o terminie przydatności 16.04.2026


Produkty LYO BISTRO z zawartością glutenu:

Jajecznica meksykańska partia L156 01 o terminie przydatności 13.04.2024

 

Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby cały proces produkcji asortymentu oznaczonego jako „bezglutenowy” był bezpieczny i wolny od alergenu. Surowce przeznaczone do produkcji bezglutenowej są magazynowane w osobnym, wyznaczonym miejscu, a produkcja obydwa się na osobno wydzielonej linii dla produkcji pozbawionej alergenów.

W toku przeprowadzanego postępowania wyjaśniającego, ustalono, że zanieczyszczenie pochodzi od dostawcy jednej z przypraw użytych do produkcji wyżej wymienionych partii. Surowiec który według przedstawionych dokumentów dostawcy nie powinien zawierać alergenu, w toku przeprowadzonych przez nas badan w niezależnym laboratorium, zawierał gluten. Pragniemy zapewnić, iż zgodnie z procedurami obowiązującymi w naszym zakładzie, regularnie zlecamy niezależnym, akredytowanym laboratoriom badania wybranych partii naszych produktów pod kątem zawartości alergenów, badamy także wybrane partie dostarczanych do nas surowców. Dotychczas nie zdarzyło się, aby w partii produktu, która została wprowadzona na rynek z oznaczeniem „bezglutenowy” wykryto białko alergenne glutenu. W celu wyeliminowania wystąpienia podobnych zdarzeń w przyszłości, wszystkie surowce używane do produkcji naszych posiłków bezglutenowych są sprawdzane przy przyjęciu na zawartość alergenu. W trosce o dobro Konsumentów dokładamy wszelkich starań aby wycofać z obrotu wszystkie dostępne produkty w których wykryliśmy przekroczoną zawartość glutenu.GDZIE ZNAJDUJE SIE NUMER PARTII NA NASZYCH PRODUKTACH 

 

Odwróć torebkę i spójrz na prawy, dolny róg etykiety.

 

 
Odwróć kubek do góry nogami i spjórz na jego denko.