(edited)
DE EN FR ES PL
Zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciagu 24 godzin. Darmowa wysyłka na terenie Polski od 200zł
  /   Testimonials   /   Maciek Ciesielski

Maciek Ciesielski

Maciek Ciesielski – wspina się od 1997 roku. W latach 2004–2009 spędzał na wspinaniu w najróżniejszych zakątkach świata po 200–250 dni rocznie! Autor nowych dróg i licznych powtórzeń w górach Europy, Alaski, Azji, na Grenlandii, w Patagonii, USA i Kanadzie, w Alpach i Himalajach.

W 2010 pokonał słynną ścianę El Capitan z dwójką osób niepełnosprawnych. W 2012 roku – jako drugi polski zespół w historii – stanął na uważanej za jedną z najtrudniejszych do zdobycia skalnych turni świata – pakistańskiej Nameless Tower. Ma na swoim koncie szybkie przejścia znanych, światowych bigwallowych klasyków. Od ponad dziesięciu lat współpracuje jako konsultant i tester w kilku firmach produkujących sprzęt outdoorowy – zawodnik firm ARCTERYX, PETZL i FIVE TEN.

Od kilku lat swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje innym jako licencjonowany instruktor i przewodnik wysokogórski. W 2012 roku otrzymał tytuł Przewodnika Międzynarodowego UIAGM/IVBV/IFMGA. Ponadto posiada uprawnienia Polskiego Związku Alpinizmu (PZA) – jest instruktorem alpinizmu. Ma także uprawnienia państwowe – jest instruktorem wspinaczki wysokogórskiej i wspinaczki sportowej.

Ratownik ochotnik TOPR. Redaktor w magazynie GÓRY. Mieszka miedzy Zakopanym, a Chamonix Na co dzień szczęśliwy mąż Kasi i tata małej Helenki oraz Jasia.