(edited)
DE EN FR ES PL
Zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciagu 24 godzin. Darmowa wysyłka na terenie Polski od 200zł
  /   Testimonials   /   Simon Gietl

Simon Gietl

W porównaniu do swoich kolegów, Simon zaczął dość późno swoją przygodę ze wspinaczką. Jednak bardzo szybko stał się bardzo mocny w tym sporcie. Świat wertykalny poznał dopiero w wieku 18 lat, ale żaden inny sport wcześniej czy później nie zainteresował go tak bardzo.

Stolarz z wykształcenia, uwielbia wspinaczkę wysokogórską oraz lodową, w szczególności wymagające drogi jeśli chodzi o siłę fizyczną jak i mentalną. Jak mawia Wolfgang Gullich , mózg jest najważniejszym mięśniem we wspinaczce, Simon pracuje nad umysłem i ciałem aby pozostawiać swoje ślady na wysokogórskich ścianach.

Pierwsze wejście w Dolomitach jest jednym z największych jego osiągnięć . Ostatnio razem z Rogerem Schali i Robertem Jasperem poprowadzili potencjalnie najtrudniejszą drogę - Odyssee (8a+, 1400 m) na północnej ścianie Eigeru.

Wiosną 2009 roku został uhonorowany za swoje osiągnięcia nagrodą AVS. W 2010 roku dostał nagrodę ”Silla Ghedina Apollonio Meneardi”. Jako 24 latek jest już certyfikowanym przewodnikiem górskim oraz narciarskim.