(edited)
DE EN FR ES PL
Zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciagu 24 godzin. Darmowa wysyłka na terenie Polski od 200zł
  /   Expeditions   /   TRYPTYK ISLANDZKI 2010

ICELANDIC TRIPTYCH 2010

Grupa ekspedycyjna Wazari Team Poland w chwili obecnej stanowi niesamowicie zgrany i komplementarny zespół (podróżników, polarników i alpinistów), wyspecjalizowany w docieraniu do najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi – często miejsc, gdzie nigdy nie stanęła ludzka stopa. Członkowie grupy to: Grzegorz Gontarz, Szymon Gontarz, Piotr Zaśko, Artur Witkowski i Krzysztof Wasilewski.

 

Nietypowe przedsięwzięcie zrealizowane na wyspie lodu i ognia.

Kilkutygodniowy trawers trójki śmiałków przez wnętrze Islandii - ze wschodu na zachód - wykonany w stylu alpejskim oraz bez wsparcia z zewnątrz. Zakończony sukcesem, stał się pierwszym trawersem  wyspy przez Interior i lodowce:
Vatnajökull - jest największym lodowcem Islandii oraz całej Europy (8420 km2 = 1/12 powierzchni całej wyspy). Vatnajökull jest również jednym z trzech lądolodów na Świecie. Na lodowcu znajduje się najwyższy szczyt Islandii – Hvannadalshnúkur – 2119 m n.p.m..

Hofsjökull – jest trzecim największym lodowcem Islandii (925 km2) a za razem najbardziej aktywnym wulkanem wyspy; położony jest w samym środku Interioru. Hofsjökull posiada ogromy krater – około 11 km – ukryty pod warstwą lodu. Najwyższy punkt wznosi się na 1765 metrów n.p.m.
Podczas wyprawy wyznaczono dwie nowe drogi przez największe lodowce Islandii.

Wyzwanie, którego realizacja wymagała ogromnego wysiłku fizycznego ze zmaganiami z trudnym terenem, lodem, śniegiem, szczelinami, nieujarzmionymi  lodowcowymi rzekami, wiatrem i ponad 300 kilogramowym ekwipunkiem, niezbędnym do samodzielnego pokonania wyznaczonej trasy zakończyło się pełnym sukcesem.

LYO FOOD był oficjalnym partnerem Wazari Team. Podczas wyprawy zespół korzystał z posiłków przygotowanych przez LYO FOOD.

Więcej o wyprawie: www.iceland.wazari.pl