(edited)
DE EN FR ES PL
Zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciagu 24 godzin. Darmowa wysyłka na terenie Polski od 200zł

Food is always a good idea!

sierpień 24, 2017

Food is always a good idea!

Nieważne jakiej narodowości jesteś, w jakim języku się porozumiewasz, ile masz lat, jaki kolor skóry i ile zarabiasz. To nikogo nie definiuje. Każdy z nas jest inny, ma swoje sprawy i życie. Wszystkich nas łączy to, że do życia potrzebujemy pożywienia, a w LYOFOOD jedzenie traktujemy serio, jest częścią naszego życia.

 

Jedzenie ma moc.

 Może sycić i leczyć, może także szkodzić. Może poprawiać nastrój, lub wpędzać w poczucie winy. Warto żyć świadomie i odżywiać się tak, aby nasze samopoczucie było doskonałe a ciało zdrowe, silne i wygodne. Od początku ludzkości towarzyszy nam idea biesiadowania. Jedzenie zawsze odgrywało ważną rolę. Kiedyś życie polegało na tym, aby zdobywać pożywienie. Dzisiaj, kiedy dla większości nowoczesnych ludzi, jedzenie jest dostępne, a jego pozyskanie nie wymaga zbyt wiele wysiłku, możemy zajmować się innymi sprawami. Pracujemy, stoimy w korkach, wychowujemy dzieci, sprzątamy, kupujemy, świętujemy… No cóż można i tak, ale jeśli zaczniecie więcej uwagi poświęcać posiłkom, możecie zmienić swoje życie na lepsze, pełniejsze i przyjemniejsze.

Kwestia smaku.

Nie jest tajemnicą, że ciężkie, smażone potrawy szkodzą układowi pokarmowemu. Cukier, tłuszcz i cholesterol powoli i skutecznie, wyniszczają organizm. Po obfitym, tłustym posiłku trudno się ruszyć, chce się spać. Wypijamy kawę i jeszcze trzeba zjeść coś słodkiego, solidny deser. Skok cukrowy i kofeinowa moc, to pozory energii, która niestety szybko się kończy. Możemy zaobserwować jakie są skutki żywieniowych wyborów. Wszystko to, co spożywamy, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Często młody organizm radzi sobie lepiej z nieodpowiednią dietą, ale wcześniej czy później zawsze przychodzi czas, kiedy nie da się dłużej ignorować faktów. Nie można dać się zwariować, trzeba się edukować i wiedzieć co warto jeść, a z czego lepiej zrezygnować. Z jedzenia trzeba czerpać przyjemność, tak jak ze wszystkiego, co robimy w życiu. Nie dajmy sobie wmówić, że jeśli ma być smacznie, to musi być niezdrowo. Dla każdego niezdrowego dania, które jest smaczne, istnieje alternatywa zdrowa, równie smaczna, lub smaczniejsza. Każdy ma inne poczucie smaku. Ale wszystko w życiu można zmienić, wszystkiego się nauczyć, można nawet nauczyć własny mózg, aby inaczej odbierał smaki. Możemy się nauczyć jeść zdrowo tak, żeby było smacznie.


Na dobre i na złe.

Status społeczny, PKB, cyfry na rachunku oszczędnościowym czy ilość like-ów na facebook-u nie mają znaczenia w ostatecznym, życiowym rozrachunku. Każdy z nas ma swoje cele i pragnienia. Naszym pragnieniem jest, aby LYOFOOD było obecne podczas wszystkich wyjątkowych chwil w Waszym życiu. Które naszym zdaniem są najlepsze? To te, kiedy razem z bliskimi spędzacie czas na świeżym powietrzu. Z dala od miasta, cywilizacji. W górach, w lesie, nad jeziorem, nad rzeką. Wszędzie tam, gdzie słychać ptaki i szum drzew lub szemranie wody. Kiedy jesteście u celu wyprawy, zmęczeni, głodni i szczęśliwi. Wdychacie czyste powietrze pachnące mchem, igliwiem i trawą. Czas usiąść i zjeść posiłek, który będzie smakował jak nigdy dotąd. Chcemy Wam towarzyszyć w tych wszystkich wyjątkowych okolicznościach, kiedy zmęczeni po długim biegu, wspinaczce, jeździe na rowerze, dniu spędzonym na stoku narciarskim, siadacie głodni do posiłku. To najlepsze w życiu chwile. Zależy nam także, abyście docenili moc dobrego, sycącego posiłku, w każdej innej, może mniej szczęśliwej sytuacji. Zawsze kiedy zmęczeni wracacie z pracy, kiedy problemy się piętrzą, pogoda nie rozpieszcza, a wszystko staje się zbyt trudne i ciężkie. Czasem warto się zatrzymać, oddychać, zostawić wszystko i wyjść na spacer. Najlepiej tam, gdzie nie ma ludzi, a można przyglądać się przyrodzie. Popatrzeć na chmury i korony drzew. Dać się zmoczyć ulewie lub obserwować wolno opadające płatki śniegu. Po powrocie do domu, trzeba koniecznie zjeść coś zdrowego i pysznego. Proste czynności, takie jak przyrządzanie posiłku, mają moc terapeutyczną w sytuacjach stresujących. Czasem ciężko się do tego zabrać. Samo jedzenie może nie rozwiąże problemów, ale sycący i pełny dobroczynnych, naturalnych składników posiłek sprawi, że od razu poczujecie się lepiej.

Comfort food.

Liofilizowane dania gotowe LYOFOOD przygotowujemy z sercem. Odżywiają ciało i poprawiają nastój. Są lekkie i poręczne. Ich przygotowanie jest proste, wystarczy otworzyć opakowanie, wyjąć torebeczkę z pochłaniaczem wilgoci i dodać gorącą, przegotowaną wodę bezpośrednio do torebki z daniem. Zamieszać, zamknąć strunę i odczekać chwilę. Pyszny, pożywny i zdrowy posiłek, przygotowany z najlepszej jakości składników, jest gotowy. W każdym domu, biurze, na wakacjach. Zawsze możecie zabrać nas ze sobą.

Zdjęcia i tekst: © LYOFOOD materiały prasowe

Zostaw komentarz