(edited)
DE EN FR ES PL
Zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciagu 24 godzin. Darmowa wysyłka na terenie Polski od 200zł

Maewan Adventure Base #1

wrzesień 22, 2016

Maewan Adventure Base #1

Maewan to 11metrowa łódź- fundament 4letniej wyprawy, której kapitanem jest Erwan Le Lann oraz inni poszukiwacze przygód.

Erwan jest przewodnikiem górskim, alpinistą oraz wspinaczem skałkowym, jak i lodowym, base skoczkiem, odkrywcą oraz żeglarzem z ponad 20letnim doświadczeniem. Zużył dziesiątki paszportów, widział więcej miejsc niż ktokolwiek może sobie wyobrazić i brał udział w wielu przygodach. W jego codziennej pracy jest odpowiedzialny za Międzynarodową Promocję Petzl'a. To on jest człowiekiem, który stoi za najbardziej popularnym festiwalem wspinaczkowym- Petzl RocTrip.

©Eric Loizeau

Do jego największych osiągnięć należą:

  • Super Canaleta, Fitz Roy, Patagonia, druga zimowa wspinaczka, 2001
  • 350 base skoków na całym świecie
  • Lodowe wspinanie w Kanadzie, Szwecji, Islandii, Chinach, Norwegii, Szkocji
  • 18 wypraw w Himalajach, Patagonii, Antarktyce w latach 2000-2004
  • pierwsza wspinaczka lodowa na lodospadzie Oule, 300m, Alpy, 2013

Erwan wykorzystał całą swoją pasję w projekcie Maewan Adventure Base. Pomysł wykluł się lata temu, kiedy Erwan pragnął połączyć góry z morzem. Celem było użycie łodzi Maewan do zdobycia niedostępnych miejsc w celach odkrywania wspinaczkowego i narciarskiego niezbadanych zakątków na planecie. Wyprawa jest zaplanowana w 4 częściach, a podczas tej przygody dołączy do Erwana wielu wybitnych sportowców, a wśród nich to właśnie sportowcy LYO. Odkrywanie, wspinanie, alpinizm, narciarstwo, nurkowanie bezsprzętowe oraz kitesurfing ma swój początek na łodzi Maewan.

Filozofia projektu Erwana zaczęła się podczas wycieczki żeglarskiej do Antarktyki. Żeglowanie w tej części świata dało mu wiele możliwości zobaczenia zmieniającej się natury i środowiska od bogatej fauny i flory aż do wód, potem gór lodowych i znów stałego lądu. Ta metoda podróżowania pozwoliła mu doświadczyć tych wszystkich zmian, które mają miejsce w naturze. Dla Erwana podróż lotnicza z punktu A do B nie oznacza naprawdę podróżowania, więc wzięcie łodzi jako jedyny środek transportu było oczywistą decyzją.

©Maewan

Pierwsza część przygody zaczęła się w lutym 2015 roku z Aber Wrac'h, a pierwszym przystankiem była Islandia, gdzie zespół znalazł świetną linię do wspinaczki lodowej. Do Erwana dołączyli światowej klasy sportowcy Lionel Daudet, Aurelien Ducroz, Aymeric Clouet, Guillaume Vallot oraz Jeanne Grégoire.©Guillaume Vallot

Następnym etapem dla narciarzy i alpinistów była Grenlandia. Wykazać się mogli Bertrand Delapierre, Léo Slemett, Eric Loizeau, Adrien Courier. Ostatecznie pojawiły się również poważne wysokie ściany wspinaczkowe, gdzie Gérôme Pouvreau, Mathieu Maynadier, Florence Pinet oraz Charlotte Barré wyznaczyli piękne drogi!

W sierpniu 2015 roku łódź Maewan przezimowała na 6 miesięcy w miejscowości Sisimiut w Grenlandii, która dała Erwanowi wystarczająco czasu, by przygotować się na drugą część przygody. Kapitan odzyskał swoją łódź w kwietniu 2016 roku i po miesiącu naprawiania i czyszczenia była gotowa by zabrać na pokład ku kolejnej przygodzie Liv Sansoz, Christophe Stramba-Badiali, Eric Chatrian i Jeanne Grégoire. Maewan zrobił krótką przerwę na Ziemii Baffina by zaprosić Sean Villanueva i Nico Favresse, którzy brali udział w innej wyprawie i wspinali się wielowyciągowo przez więcej niż 2 miesiące.

©Mathieu Maynadier

Obecnie Maewan żegluje po drodze morskiej między Atlantykiem i Pacyfikiem, biegnącej północnym wybrzeżem Ameryki Północnej, a nowym członkiem załogi jest Fabienne d'Ortoli- mistrz świata w kitesurfingu.

Jak możecie sobie wyobrazić, przygotowanie takiej wycieczki trwającej 6 miesięcy na łodzi nie jest łatwym zadaniem. Nie mówiąc już o wszystkich technicznych i logistycznych aspektach, bo jedzenie było już wystarczającą sprawą. Erwan otrzymał specjalne duże opakowania posiłków LYOFOOD i ogrom liofilizowanych ziół, warzyw i owoców, by podczas wyprawy zapewnić załodze Maewan wszystkie witaminy.

©Maewan

Następne na liście są Alaska, Filipiny, Malezja, Antarktyka, Gruzja...ale o tym w kolejnej części.

Oprócz LYOFOOD, w podróży Erwana pomogli Mobility, Improve your Way, Haglöfs, Loubsol, Petzl, Dokever, Ultra sport science, Teem, Peli, Great Circle.

Czekaj na kolejne informacje z opowieściami prosto od załogi Maewan Adventure Base!

Możesz przeczytać więcej o tej przygodzie na stronie Maewan Adventure Base.

©Maewan

Zostaw komentarz