(edited)
DE EN FR ES PL
Zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciagu 24 godzin. Darmowa wysyłka na terenie Polski od 200zł

Teneryfa, nowy raj dla wspinaczy

sierpień 03, 2016

Teneryfa, nowy raj dla wspinaczy

Teneryfa, największa z siedmiu Wysp Kanaryjskich, jest najbardziej znana ze swojego ciepłego klimatu, wulkanicznych wysp, karnawału oraz pysznych bananów.

Ale jest jeszcze jedna rzecz, o której prawdopodobnie nie wiesz, a jest to wysoka jakość skał wspinaczkowych! !

Ze średnią około 2000 dróg na przestrzeni 20 różnych sektorów, Teneryfa nie ma czego zazdrościć reszcie Półwyspu Iberyjskiego.

Oferuje wszystko to, o czym marzą wspinacze.

 

Wysoka jakość skał oraz duża liczba dróg wspinaczkowych dla każdego

Wysoka jakość skał i na pierwszy rzut oka niekończące się drogi dla każdego i to na różnym poziomie, skała na Teneryfie jest po prostu niesamowita, a czerwony bazalt w Europie jest wyjątkowy. Sentymentalne Kolorado i te piękne długie rysy są idealne do wspinanie się na własnej asekuracji.


Z tak ogromną ilością dróg na wyspie, zdecydowanie znajdziesz dla siebie dobry projekt..

Sprawdzanie wody na drodze dla początkujących w Tamadayaznana również jako "szkolny sektor" lub przeskok na coś bardziej ambitnego jak masyw dachu La Galeria,która jest najtrudniejszą drogą na Wyspach Kanaryjskich (Cus cus el copiloto, 8c+).

Wolałbyś trochę poboulderować? Wypożycz crash pad'a w Arico i stamtąd możesz łatwo się dostać doEl Poris by spędzić miły dzień z przyjaciółmi na bouldering'u w kanionie.

Fantazyjny wielowyciąg z nieziemskim widokiem na górze? Koniecznie sprawdź el Cañadas del Teide i czerp przyjemność z najbardziej oryginalnych kształtów skał tej wyspy, a jeśli niebo będzie przejrzyste, zobaczysz cały Archipelag.

 

 

Klimat, który pozwala na wspinanie w ciągu całego roku

100km na zachód od Maroko, Teneryfa jest znana ze swojej "wiecznej wiosny". Ciepło Sirocco rozwiewa się od Sahary-co utrzymuje ją w suchości- aż do zimnego Atlantyku, gdzie prądy są już zimne. Nic jest zaskoczeniem fakt, iż Teneryfa to genialny kierunek wspinaczkowy na cały rok. Jednakże najlepszym sezonem jest okres między wrześniem a kwietniem.

Wiele atrakcyjnych zajęć podczas odpoczynku

Wspinaczka skałkowa to nie tylko zajęcie na dworze, które znajdziesz na Teneryfie. Jej ogromna atlantycka linia wybrzeża zapewnia fantastyczne miejsce do surfowania, tak jak Las Americas,czy nawet surfing z latawcem w El Medano, oraz wiele innych sportów wodnych (stand up paddle, kajakarstwo na morzu, nurkowanie z rurką do oddychania bądź z akwalungiem).

Jeśli nie chcesz się zmoczyć, możesz iść na wędrówkę bądź pojeździć na rowerze w jednym z kilku parków narodowych na wyspie lub wspiąć się na Pico de Teide (3718) i rozkoszować się panoramą na całe Wyspy Kanaryjskie.

 

 
Gościnni ludzie, tanie zakwaterowanie oraz przepyszne jedzenie

Jeśli przyjeżdżasz na Teneryfę by się powspinać, koniecznie musisz zobaczyć Arico- wieś, w której wszystko się dzieje. Miejscowość otoczona przez wpisnaczkowe miejsca, pomiędzy którymi możesz przemieszczać się pieszo. Znajdziesz także sklep wspinaczkowy, który w asortymencie ma przewodniki, ofertę wypożyczenia sprzętu oraz zaoferuje Ci różne opcje zakwaterowania, wliczając dwa hostele dla wspinaczy. Tam, możesz spotkać gościnnych tubylców i wspinaczy z całego świata , a żeby wypełnić swoją przygodę, zatrzymaj się u Antonio i spróbuj trochę lokalnego jedzenia, które jest genialne.


Gdzie iść, gdzie się zatrzymać, co jeść?

Od kiedy kilka firm oferuje tanie loty na obydwa lotniska naTeneryfie i to w ciągu całego roku- najtańszym sposobem dojechania jest samolot. Lecąc z Barcelony prawdopodobnie wybieramy najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, choć przyzwoite ceny lotów z Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Skandynawii można znaleźć online. Arico, jako centrum wspinaczkowe na wyspie, zapewnia dobre zakwaterowanie dla wspinaczy: Wspinaczkowy Dom na Teneryfie bądź Bazę. Bar Antonio i bar Jeronimo to dwa dobre miejsca, gdzie warto zjeść lub wziąć kanapkę na wynos.
Jeśli zdecydujesz się zostać dłużej w nieco bardziej odległym miejscu, zawsze możesz zaopatrzyć się w dania LYO. LYO

 

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveZostaw komentarz